You are here: Home » web_cat » Jak najlepiej zaprojektować kuchnie » Armatura łazienkowa

Armatura łazienkowa

Gdy remontujemy albo urządzamy łazienkę stajemy przed szeregiem decyzji. Zazwyczaj, jeśli idzie o mieszkania w bloku mamy raczej mały wpływ na to, gdzie w łazience będzie znajdować się kabina prysznicowa czy wanna, umywalka i toaleta, ale niewielkie przesunięcia są możliwe. Kiedy już wszystkie instalacje i odpływy będą we właściwych miejscach, przychodzi czas na zakup kafelków.

mała łazienka

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK
Zaplanuj zakupy
Można dostać zawrotu głowy.

Czy masz ochotę zgłębić dodatkowe materiały? Jeśli tak, to zobacz w witrynie inne informacje dotyczące takiej kwestii – link jest tutaj.

Kiedy mamy na oku jakiś projekt jest łatwiej, bo poszukujemy określonych kafelków, albo przynajmniej w jakimś wybranym odcieniu. Kolejna decyzja to ceramika do łazienki. Na pierwszy rzut oka to łatwy wybór, potrzebujemy przecież w zasadzie tylko kilku rzeczy – toalety, umywalki i wanny albo kabiny prysznicowej. Dziś jednak wybór jest tak duży, że można spędzić w sklepie parę godzin i nadal nie zdecydować się na nic.

wyposażenie łazienki, lazienkaplus

Różne odcienie, formy – może bardziej kremowe, może białe, bardziej prostokątne czy okrągłe? W toalecie spłuczka podtynkowa, z ceramiki czy może jeszcze inna? Tak samo jest jeśli idzie o umywalki – wybrać stojącą, wiszącą, czy może montowaną na blacie? Jak duża wanna zmieści się w łazience? Czy zdecydować się na klasyczną, czy może trójkątną? Tak samo kabina prysznicowa – asymetryczna czy może klasyczna, z rozsuwanymi czy otwieranymi drzwiczkami. O mętlik w głowie nietrudno.

Poszukaj inspiracji
Aby uniknąć miotania się po sklepie między jedną a drugą umywalką, warto przed zakupami przejrzeć magazyny o urządzaniu wnętrz, znaleźć kilka pomysłów w internecie, aby mieć konkretny plan już przy wejściu do sklepu czego mniej więcej szukamy. O wiele łatwiej jest robić zakupy, jeśli jesteśmy pewni, że preferujemy umywalki prostokątne i nablatowe od innych, że prysznic ma być ze szkła z otwieranymi drzwiami, a nie z tworzywa z przesuwnymi. Szukaj tutaj:

Remontowanie łazienki nie musi przysparzać stresu, może być naprawdę przyjemne. Jeśli tylko z wyprzedzeniem znajdziemy projekt, który nam się podoba, jeśli wiemy do czego zmierzamy i jaki rezultat chcemy osiągnąć, to wybieranie materiałów stanie się przyjemnością a nie męką. A w efekcie otrzymamy estetyczne pomieszczenie, w którym będziemy się relaksować.