You are here: Home » web_cat » Atrakcyjny pokój dla dziecka » Zabezpiecz mieszkanie dla malucha

Zabezpiecz mieszkanie dla malucha

Przybycie potomka to wielkie wydarzenie w życiu rodziców lub samotnie wychowującego opiekuna. Od dnia narodzin sporo spraw się musi diametralnie zmienić. maluch to olbrzymia odpowiedzialność, to rzecz bezdyskusyjna. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, ponieważ berbeć potrafi sobie zrobić kuku na tysiące sposobów. Maluchy co chwila sobie wpychają do ust małe elementy, lubią bawić się ostrymi nożami, mogą zahaczać o krawędzie półek.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA

Dekoracja pokoju musi być uzupełnione o dużo modyfikacji. Istotną rzeczą są zaślepki na gniazdka z prądem. Dzieciak kocha odkrywać mieszkanie i nie jest świadomy zagrożeń, jakie na niego czekają. lubi wszystko brać do ręki, próbować, zjadać. Włożenie palców do gniazda z prądem może skończyć się fatalnie, dlatego warto wyłożyć trochę gotówki na zaślepienie wszystkich dostępnych gniazdek mieszkaniu.

Pewność bezpieczeństwa dziecka wzmocnią także miękkie kojce, w których maluch będzie mógł się bawić, ale nie będzie miał możliwości wyjścia. Tak możesz zostawić latorośl na moment, nie bojąc się o to, że pozostanie bez asysty.

Autor: Dekoria.pl

Warto zainstalować specjalne przegrody między drzwiami, o ile nie chcesz, żeby dziecko mogło wchodzić do określonych rejonów domu. To konieczne, kiedy masz w domu jakieś groźne przyrządy albo ocieplasz dom – zobaczysz – za pomocą pieca.

Trzeba zamontować również w modyfikacje otwierania drzwi, tak aby dzieciak nie przyciął sobie palców. Takie samo ustrojstwo trzeba założyć w szufladach. Znajdź w domu wszystkie ostre krawędzie mebli i zalep je silnie czymś miękkim.

W opisywanym tutaj wpisie są zajmujące wątki, jednak zobacz również, co jest w najnowszym linku. Bez ociągania zwyczajnie go kliknij.

Pochowaj gdzieś w odpowiednim miejscu wszystkie ostre przedmioty – takie jak chociażby noże. Nie kładź w zasięgu wzroku malucha ozdób zrobionych ze szkła. Ukryj w bezpiecznym miejscu termometr, gdyż maluch może go zniszczyć i zacząć bawić się ultra niebezpieczną rtęcią. W obecności malucha nie pal świeczek.