You are here: Home » web_cat » Gadżety i akcesoria, które przydadzą się w każdym mieszkaniu » Jako kierownik baru, pamiętaj również o szczegółach

Jako kierownik baru, pamiętaj również o szczegółach

Lokal gastronomiczny to nie jedynie budynek, jadło i obsługa. To również klienci, wystrój wnętrza i jakże istotne menu. Nie chodzi tylko o sam zestaw potraw serwowanych przez kucharza, chodzi tu bardziej o formę samego menu. Szanująca się restauracja ma porządną karta menu restauracji. Karta menu musi być czysta i dobrze rozplanowana. To dwie najistotniejsze cechy. Jeżeli nawet jest to zafoliowana kartka, to trzeba sprawdzić, czy folia nigdzie się nie odkleja.

Jeżeli to książeczka, to trzeba przejrzeć każdą na koniec dnia i zobaczyć czy nie znalazły się wśród kartek jakieś resztki jedzenia. To niezmiernie istotne żeby menu było czyste, a co za tym idzie zachęcało do złożenia zamówienia. Ważne jest też to, by, co jakiś czas robić przegląd dań i odrzucić z menu te, które się nie sprzedają. Jeżeli chcemy zaprowadzić jakieś zmiany w karcie potraw pamiętajmy, że nie można tego zrobić ręcznie. Najlepiej na nowo stworzyć karty menu, na tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź. Nie dopisujmy nic i nie skreślajmy odręcznie, bo to bywa kompromitujące.

Przyprawniki do soli i pieprzu

Autor: amyshuff
Źródło: http://www.flickr.com

Na stolikach w lokalach gastronomicznych przeważnie możemy zauważyć serwetki w mniej lub lepszym serwetniku oraz przyprawy, które często stoją sobie tak jakby ktoś je na stolikach zostawił z rok lub dwa lata temu i zapomniał je uzupełniać i myć. Jeżeli chcemy żeby nasz restauracja przyciągała ludzi musimy zadbać o wszystkie szczegóły w tym o przyprawniki. Jeżeli dostajemy od dystrybutora jakiś produktów przyprawniki i do tego jeszcze serwetniki, to na Boga, pamiętajmy by na wszystkich stołach były takie same zestawy. A najtrafniejszym rozwiązaniem jest zakup takich samych przyprawników i serwetników na wszystkie stolik w jakimś pasującym do lokalu kolorze bez dodatkowych napisów reklamujących jakiś koncern, moja strona. Postarajmy się o to, żeby lokal, do którego wchodzi głodny człowiek rzeczywiście przyciągał nie jedynie dobrym jedzeniem, ale również fajnym wnętrzem. Postarajmy się, żeby każda osoba wchodzący do naszego lokalu czuła się dobrze już od momentu przekroczenia sali.

Sądzimy, że nasz artykuł Ci się spodobał. Jeśli tak, to na tej stronie www masz możliwość wyszukać nowe zajmujące szczegóły. Napisz o swych wrażeniach.

Szczegóły robią całość restauracji, więc nie zapominajmy, że porządny przyprawnik to nie jedynie dwie przyprawy, a również oliwa lub inna orientalna przyprawa, która będzie wpisywała się atmosfery lokalu i serwowanych w nim dań.