You are here: Home » web_cat » Atrakcyjny pokój dla dziecka » Które oświetlenie będzie najlepsze w naszym mieszkaniu?

Które oświetlenie będzie najlepsze w naszym mieszkaniu?

Dzięki światłu możemy gdy jest już ciemno wykonywać sporo rozmaitych prac, ale również oświetlenie ma także rolę estetyczną – daje wnętrzom powabu. Każde pomieszczenie w naszym domu wymaga odmiennego światła.

Lampy do kuchni to na ogół lampy sufitowe, które oświetlają calutkie wnętrze. Trzeba też rozświetlić blat montując lampki halogenowe albo świetlówki pod szafkami. Oświetlenie łazienkowe powinno być łagodne oraz rozproszone. Prócz światła górnego musi być też świetne oświetlenie lustra. Lustro w łazience jest jedną z najistotniejszych rzeczy, które obowiązkowo musi być odpowiednio oświetlone. Światło takie powinno padać na osobę stojącą przed lustrem i nie może odbijać się od płaszczyzny lustra.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są kinkiety (polecamy kinkiety do lustra) bardzo dobrze by było, aby były z jednej i drugiej strony lustra, dzięki czemu znakomicie będzie oświetlona twarz.

Lampyilampki.pl - oświetlenie

Źródło: Lampyilampki.pl

Jeżeli chodzi o salon to oświetlenie salonu, pomieszczenia najbardziej przestrzennego w całym domu, musi być jasne o przyjemnym świetle. Najkorzystniej stosować żarówki energooszczędne. Żyrandole do salonu powinny być rozłożyste i dekoracyjne. Bardzo dobrze by było gdyby były zawieszone w głównym miejscu salonu na przykład nad stolikiem. Miejsca w salonie, które są mizernie oświetlone można doświetlić miedzy innymi stojącymi lampami, których wybór jest kolosalny. Miejscem, w którym odpoczywamy i nabieramy siły jest sypialnia. Tutaj musi być utworzony delikatny i miły klimat. Najlepiej, ażeby zrezygnować z centralnie powieszonej lampy i zastosować kinkiety (polecamy kinkiety do salonu nowoczesne), które rozpraszają światło na ścianie. Gdy chodzi o oświetlenie miejscowe to w każdej sypialni powinny być lampki nocne, które umożliwiają między innymi czytanie książki przed snem. Najkorzystniej, by były to lampy na wysokich podstawkach z ewentualnością regulowania kąta padania światła. Ogromną sławą zarazem w sypialni jak i w salonie cieszą się lampy podłogowe. Doskonale spełniają one rolę źródła światła dodatkowego a również pełnią funkcję zdobną.

Wybór dobrego oświetlenia jest trudnym zadaniem, albowiem każde wnętrze potrzebuje innego rodzaju oświetlenia. Najważniejsze jest, ażeby wybrany rodzaj oświetlenia odpowiadał wszystkim domownikom.