You are here: Home » web_cat » Mieszkaj komfortowo i oszczędnie » Jak działa dioda led

Jak działa dioda led

Ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszy się energooszczędna technologia oświetlenia LED, która powiązana jest z wykorzystaniem diod elektroluminescencyjnych. Diody LED zastosowane w zastępstwie świetlówek CCFL niosą ze sobą cały szereg korzyści.

Oświetlenie LED – plusy
Aby uniknąć wnikania w techniczne tematy, lepiej omówić tylko zasadnicze cele, jakim ma służyć oświetlenie wykorzystujące diody LED. Tym, co przemówi niemal do każdego użytkownika energii jest fakt, że takie oświetlenie pozwala zdecydowanie ją zaoszczędzić tym bardziej, jeśli wcześniej korzystało się ze świetlówek kompaktowych.

Jeśli taka tematyka Cię intryguje, to kliknij tu, ponieważ bardzo podobne treści publikuje właśnie ten serwis. On także jest ciekawy.

Dodatkowo, wykorzystywanie diod LED zmniejsza ryzyko zatrucia się szkodliwymi substancjami (przede wszystkim związkami rtęci), które znajdują się w składzie m.in. tanich świetlówek.

Następną zaletą jest ich niedużą wielkość, w efekcie czego można je zamontować w wyjątkowo różnorodnych miejscach. Inną korzyścią, która skorelowana jest z wykorzystywaniem diod LED jest ich bardzo długie życie i etapowy proces wyczerpywania się, dzięki czemu nie będziemy zaskoczeni nagłym brakiem oświetlenia . Jeszcze inną zaletą żarówek LED jest ich widoczna wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, a także niską temperaturę.

Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

Dostępność diod LED
W trakcie planowania zakupu sprzętów opartych na technologii LED, dobrze rozeznać się w ofercie sklepów internetowych, które systematycznie organizują przeceny, informują o nowościach dostępnych na rynku, a oprócz tego dostarczają sporej wiedzy z zakresu tego rodzaju oświetlenia.

Zainteresowała Cię ta kwestia? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, a więcej przeczytasz tutaj (http://superledpoland.pl/produkty/zrodla-swiatla-led/latarki). Dla pewnych osób ten materiał to niecodzienne podejście do tego tematu.

W tego typu sklepach łatwo można odnaleźć to, czego szukamy dzięki przejrzystym spisom towarów (przeczytaj przykłady na Dostępne są w nich m.in. taśmy ledowe, lampy, lustra, a nawet kostki brukowe oparte na tej technologii.

Źródło: