You are here: Home » web_cat » Jak najlepiej zaprojektować kuchnie » Urządzamy kuchnię

Urządzamy kuchnię

Odświeżanie kuchni wymaga zaplanowania jej nowego wnętrza. Oldschollowa, a może nowoczesna i nietypowa kuchnia? Odrobina awangardy zapewne nikomu nie zaszkodziła.

Kuchnia

Autor: Franke
Źródło: FRANKE

Nowoczesny wystrój ofiarowuje nieznane dotąd pomysłów. Nie musimy trzymać się twardych zasad wpajanych przez konwencje i można z czystym sumieniem poddać się trendom, dowolnie je mieszając. Wystarczy wpisać „akcesoria meblowe sklep” i wyszukamy miejsce, którego potrzebujemy, oprócz pełnego portfela.

Kuchnia otwarta na salon

Kuchnia otwarta na salon to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Niewielkie wnętrza wymagają scalenia kuchni z salonem – to oczywisty sposób na wyeksponowanie przestrzeni. Złączenie kuchni z jadalnią i salonem nie należy do najłatwiejszych – wymaga przemyślenia planu. Granicę między pokojami może wyznaczać jedynie linia podłogi: w kuchni należy wybrać gustowne płytki. Innym sposobem może być zarezerwowanie fragmentu kuchni na barową ladę, która przy okazji powiększy przestrzeń do kuchennych aktywności.

Istotne, aby w ciasnej kuchni tak zaaranżować ustawienie wyposażenia, żeby półki pomieściły jak najwięcej, zabezpieczając w taki sposób przed bałaganem. Przydatne mogą być np. kosze obrotowe, które pozwolą zachować ład.

Ukryj kuchenny chaos

Kosze cargo to najciekawsza propozycja na wygospodarowanie miejsca w kuchni. Te wysuwane kosze do szafek ułatwią trzymanie małych sprzętów. Głębokie szafy i szuflady to najskuteczniejszy sposób na ogarnięcie garnków i sprzętów kuchennych.

Kuchnia pełna niespodzianek

Współczesne wnętrza to ostre i odważne formyoraz kolory. Dobrym połączeniem jest biały i czarny. Wydaje się, że czarna kuchnia nie może być odpowiednim wnętrzem na chwilę wytchnienia dla całej rodziny, ale kreatywny pomysł, pozwala wyjątkowo wykorzystać ten kolor. Eleganckie wnętrze w czerni świetnie komponuje się z jasnymi ścianami i chromowanymi detalami. Minimalistyczne wnętrze nie będzie wyglądało pretensjonalnie, a dodatki dopasowane bez przesady zadecydują o charakterze kuchni. Błyszczące meble z płyty dopełni stylowy sprzęt AGD: czarna lub srebrna lodówka jest świetnym pomysłem.

Modernistyczna kuchnia to także charakterystyczne odcienie jak choćby pomarańcz, ostra zieleń i kobalt. Ostateczny kształt zależy od temperamentu lokatorów. Kuchnia – bezpłatny dostęp

Źródło: reling.pl